Miasto przejmuje drogi na terenie Zachemu

Dobre wiadomości dla kierowców. Od dziś znacznie poprawi się dojazd do osiedla Łęgnowa i Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Teraz to bydgoscy drogowcy będą zarządzać ulicami na terenie dawnych zakładów Zachem. Do końca roku planowane jest przejęcie drogowej infrastruktury na własność. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej oraz spółka Infrastruktura Kapuściska podpisały umowę użyczenia dróg.

- Oznacza to, że z dróg pomiędzy Kapuściskami, Łęgnowem i Bydgoskim Parkiem Przemysłowym korzystać mogą wszyscy kierowcy - mówi prezydent Rafał Bruski. - Zdecydowanie poprawi to komunikację w tej części miasta. Ułatwi to również aktywizację gospodarczą tego obszaru. Równocześnie Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny prowadzi rozmowy na temat przejęcia części terenów pod inwestycje. Liczę, że wokół przejętych dróg w najbliższych latach będą powstawać nowe firmy.

- Udostępnienie tych dróg spełnia także oczekiwania przedsiębiorców, którzy już działają na terenie parku - mówi prezes Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego Andrzej Półgrabski. - Poza tym odciążamy stosunkowo wąską ulicę Glinki, która oprócz wyjazdu na obwodnicę do tej pory była jedynym połączeniem z centrum miasta.

Bydgoscy drogowcy przejęli infrastrukturę bez żadnych opłat do końca bieżącego roku. Do tego czasu planowane jest sfinalizowanie rozmów o przejęciu dróg oraz trzech obiektów inżynierskich nad magistralą węglową na własność.

Konieczne jest do tego między innymi dokonanie podziału kilku nieruchomości gruntowych. By ułatwić poruszanie się po przejętych ulicach, drogowcy ustawią dodatkowe znaki i drogowskazy na najważniejszych skrzyżowaniach.

Dzięki podpisanej umowie kierowcy dojeżdżający przede wszystkim do BPPT zyskają alternatywną trasę. Po zlikwidowaniu szlabanów na ul. Wojska Polskiego i wewnętrznej ul. Strzeleckiej do parku dojedzie się także od strony ul. Wojska Polskiego. Również mieszkańcy Łęgnowa zyskają alternatywne połączenie z Kapuściskami (poprzez wewnętrzne ulice Zacharewicza i Łukasiewicza, które łączą miejskie ulice Wojska Polskiego z Hutniczą). Po wybudowaniu ul. Nowokieleckiej ułatwiony będzie też dojazd do BPPT od strony północnej (np. poprzez wewnętrzne ulice Nenckiego i Geonety).


Cały tekst: http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/1,48722,18283193,Duze_ulatwienia__Miasto_przejmuje_drogi_na_terenie.html#ixzz3tuzJLFqe